•  

   

 • MILUSIŃSKA PODUSIA Z PLUSZU DO NADRUKU

   

   

  POCZUJ RADOŚĆ PRZYTULANIA...

Newsletter

Nie lubisz przepłacać?

Zapisz się na newsletter a będziesz zawsze na bieżąco z promocjami!

Adres email

Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Technologia nadruku

Druk sublimacyjny

 

– technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji, czyli zmianę stanu skupienia bezpośrednio ze stałego w gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Wydruk wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, da następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Tym sposobem wykonuje się nadruki na specjalnych kubkach, puzzlach, blachach aluminiowych oraz białych tkaninach poliestrowych. Wydruk wykonany metodą sublimacji jest bardzo trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych takich jak np. światło. Metoda ta daje możliwość wykonywania wielokolorowych grafik także z przejściami tonalnymi w profilu kolorów RGB. istnieje możliwość wykorzystania druku sublimacyjnego na materiały niepoliestrowe, np. bawełnę przy wykorzystaniu specjalnego papieru nośnego, możemy wtedy otrzymać fotorealistyczną jakość obrazu zaspokajającą oczekiwania profesjonalistów.

Termotransfer laserowy

– technika termotransferowa wykorzystywana jest do znakowania tkanin, kubków, kufli, blaszek, wyrobów ceramicznych, puzzli, podkładek pod mysz, drewnai innych gadżetów reklamowych. Nadruki na wybranych podłożach możemy wykonywać m.in. za pomocą papierów do druku laserowego. Ta metoda umożliwia wykonanie nadruku typu kalkomania (naklejka na zimno), który może być wykorzystany m.in.do zdobienia świec, donic, modeli samolotów.

Sitodruk

– to najczęściej stosowana metoda nadruku przy dużym nakładzie. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na koszulki przez specjalnie przygotowane matryce poligraficzne zwane potocznie sitami, od czego bierze nazwę ta technologia. Przy metodzie sitodruku każdy kolor nakładany jest na koszulkę osobno, więc do każdego koloru należy przygotować oddzielną matrycę co wpływa na zwiększenie kosztu wydruku w przypadku grafik kolorowych. ze względu na wysokie koszty przygotowania sit, metodę tą wykorzystuje się zazwyczaj przy dużych nakładach. W tej technologi możemy użyć maksymalnie 8 kolorów i nie mam możliwości uzyskania przejść tonalnych.

Folia Flex/Flock

– idealna metoda do wykonywania napisów i prostych rysunków. Zajej pomocą możliwe jest przenoszenie grafiki wektorowej, napisów, loga firmowego na różne rodzaje odzieży: sportową, roboczą, jeans, materiały bawełniane i poliestrowe. Jest to technika wgrzewania na zasadzie termotransferu w tkaninę specjalnych folii w bogatej gamie kolorystycznej. Struktura folii flex jest gładka lub może być perforowana - idealna na stroje piłkarskie, natomiast folia Flock pokryta jest meszkiem.

Rodzaje folii Flex i Flock:

Folia Flex podstawowa

Folia transferowa do ploterów tnących dostępna w kolorach: białym, czarnym, szarym, różowym, niebieskim czerwonym, pomarańczowym, żółtym, granatowym, zielonym, srebrnym.Folia wykonana jest z wysokiej jakości półmatowej folii vinylowej, laminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość folii waha się od 105 do 125 mikronów. Można ją nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl. Nadaje się na T-shirty, ubrania robocze, bluzy itp."

Folia Flex Hotmark

Folia transferowa do przenoszenia nadruków na tkaniny bawełniane, poliestrowe, akrylowe. Dostępna w bogatej kolorystyce: biały, czarny, czerwony, żółta, brązowy, jasnoniebieski, ciemnoniebieski, jasnozielony, jasnofioletowy, fioletowy, perłowy, chabrowy, złoty, srebrny. Dostępne są także w najmodniejszych w tym sezonie kolorach neonowych: żółtym, czerwonym, różowym, pomarańczowym, zielonym. Folia bardzo cienka i super rozciągliwa. Folia flex hotmark różni się od folii flex grubością mikronów. Flex hotmark jest zdecydowanie cieńszy (50 mikronów), ich grubość jest dwukrotnie mniejsza od tradycyjnej folii flex. Rekomendowana na rozciągliwe tkaniny.

Folia Flex ze wzorem

Folia transferowa używana najczęściej do nadruku numerów, napisów i prostychgrafik, dostępna w 9 wzorach: różowa zebra, zebra, leopard, pantera, kobra, techno, czerwona krata, paski, jeans. Folię możemy transferować zasadniczo na każdy rodzaj tkanin: bawełna, poliester, jedwab. Folia ze wzorem jest cienka, jej grubość to 50 mikronów. Nadruki wykonane folią są elastyczne, doskonale pracują z materiałem, odpowiednie także do nadruku na czapkach.

 

Folia Brokatowa

Ozdobna folia flex występująca w 9 kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym, różowym, fioletowym, srebrnym, złotym, czarnym i białym. Do aplikowania na wszystkie rodzaje tkanin; bawełniane, poliestrowe, akrylowe."

Folia do nylonu

Folia transferowa flex do przenoszenia nadruków na nylonowe tkaniny, dostępne w kolorze: białym, czarnym, czerwonym, zielonym, srebrnym, żółtym, pomarańczowym, neonowym zielonym, neonowym różowym, niebieskim, ciemnoniebieskim.Folia jest cienka, jej grubość to 50-60 mikronów. Folia nośna (transportowa) jest lekko klejąca.

Folia Flex - kolory metaliczne, krystaliczne i odblaskowe

Folie odblaskowe dostępne w 2 wersjach kolorystycznych:

 • tradycyjny
 • odblaskowy
 • niebieski

Folie do nanoszenia na bawełnę, poliester, poliester-akryl o grubości 100 – 150 mikronów, podobnie jak zwykła folia flex. Rekomendowana do wykonywania aplikacji na kamizelkach bezpieczeństwa, np. dla służb mundurowych, ekip budowlanych. Tradycyjna folia odblaskowa posiada atest EN 471 klasa 2.Folia luminescencyjna, działa podobnie jak fosforyzujące wskazówki zegarów. Po naświetleniu światłem dziennym świeci w nocy. Folia rozciągliwa, dobrze współpracuje z materiałem. Czas świecenia jest zależny od stopnia naświetlenia folii." 

Folia Flex Perforowana

Perforowana folia transferowa do ploterów tnących w kolorach: białym, czarnym, złotym. Folia wykonana z wysokiej jakości matowej folii poliuretanowej, laminowanej z termicznie aktywowanym klejem. Grubość folii to 60 mikronów. Można ją nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester, poliester-akryl. Perforowana struktura folii zapewnia lepszy komfort noszenia odzieży, sprawia, że materiał oddycha z nadrukiem. Rekomendowana do wykonywania numerów na stroje sportowe.

 

Folia Flex Hotmark Sir (Sublistop)

Folia transferowa przeznaczona do nadruków na koszulkach barwionychw procesie sublimacji. Posiada specjalny bloker, który uniemożliwia migrację barwnika z tkaniny na wykonany nadruk z folii. Nawet przy dużej częstotliwości prań nie następuje przebarwienie. Polecana do wykonywania nadruków na poliestrowych tkaninach o intensywnych kolorach, kurtkach typu softshell, strojach sportowych. Dostępna w 4 wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej, pomarańczowej, żółtej. 

Folia Flex Hotmark Stretch

Bardzo cienka i rozciągliwa folia flex, o grubości 50 mikronów. Nadruk wykonany z folii hotmark stretch bardzo dobrze pracuje z materiałem, jest rozciągliwy. Rekomendowanydo nadruków na materiałach elastycznych, np. lycra, stroje kąpielowe.Folia w kolorze białym, czarnym, czerwonym, żółtym, ciemnozielonym, ciemnoniebieskim. Wszystkie transferowe folie flex dostępne są w sprzedaży na metry, począwszy już od 0,5 metra. Każda grafika z folii flex wymaga wycięcia na ploterze tnącym, a następnie wgrzania jej za pomocą pracy termotransferowej na materiał. 

Folia Flock

Flock to celulozowe włókna odpowiadające za charakterystyczną, "meszkowatą" strukturę i dużą głębię kolorów. Folie flock dobrze łączą się z materiałami takimi jak: bawełna, poliester, mieszanki bawełny z poliestrem oraz naturalnymi i syntetycznymi tkaninami z wyjątkiem nylonu i tkanin impregnowanych wodoodpornie. Flexa możemy nanosić na bawełnę, bawełnę-poliester i mieszanki poliestru z akrylem. Istnieją także jego specjalne odmiany przeznaczone do nylonu. Jeszcze inne folie flex, o specjalnej budowie, są przeznaczone do nadruku na koszulkach barwionych w procesie sublimacji, dzięki którym barwnik z tkaniny nie „przebija” na nadruk - folia pozostaje w oryginalnym kolorze. Dostępne kolory: biały, zielonu, zółty, beżowy, róż wrzosowy, czarny, brązowy, jasnozielony, neonowy zielony, jasnoczerwmony, czerwony, pomarańczowy, jasnoniebieski, niebieski, ciemnoniebieski, khaki, szary

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl